קורסים בטיפול זוגי ומשפחתי – לרכישה

במהלך השנה האחרונה קיימנו באגודה מספר רב של השתלמויות והרצאות מקוונות. 

אנו שמחים להציע את ההקלטות של השתלמויות אלו בפורמט של קורס דיגיטלי בתשלום . 

הרישום נעשה לכל קורס בנפרד ומיד לאחר התשלום ישלחו אליך 2 מיילים – האחד הקבלה על התשלום והשני עם פרטי ההתחברות לקורס. 

במידה ונתקלת בקשיים או לא קיבלת את הקישור אנא שלח מייל למשרדי האגודה – Office@mishpaha.org.il או התקשר בשעות הפעילות – 09-7467064  

רשימת הקורסים:

בקורס זה תוכלו למצוא מקבץ רחב של קטעים ערוכים ומתורגמים מתוך סמינר עם פרופ' סלבדור מינושין שהתקיים על ידי האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי בשנת 2007 – "40 שנות טיפול משפחתי". 
כל שיעור מורכב מחלקים תאורטיים וצילומים מטיפולים של פרופ' מנושין עצמו. 
חלק ראשון מוקדש לטיפול משפחתי במתבגר במשפחה חורגת. 
חלק שני מוקדש לטיפול בשקרנית הכרונית 
והחלק השלישי מוקדש לטיפול זוגי בחולה סופנית וכן שאלות ותשובות על התפתחות הטיפול המשפחתי. 

מומלץ ביותר !!! 

עלות הקורס כולו 200 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן 

ערך עצמי(Esteem Self ) נחשב למשתנה המצביע על חוסן, בריאות ורווחה נפשית. מחקרים בשנים האחרונות מעידים עליו
גם כמשתנה רב חשיבות בחוסן זוגי. ערך עצמי נמוך מדי או גבוה מדי קשור באופן מובהק לאופי היחסים הזוגיים ומנבא את יציבותם והימשכותם. בהשתלמות ננסה להבהיר לעומק את מושג הערך העצמי והשפעתו על מערכת היחסים הזוגית, גם בטיפול זוגי וגם בטיפול פרטני העוסק בממד הזוגי. 

שני מפגשים מצולמים , בני כשעה וחצי במהלכם מלמדת דר' נעמי אפל כלים יעילים שיסייעו לאבחון וטיפול ברמה הפרטנית והזוגית בסוגייה זו. 

עלות הקורס כולו 250 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן (

סדרת מפגשים שנייה עם שמואל גרזי. סדרה בת ארבעה מפגשים ניגע בשאלת יחסים מחוץ לזוגיות וכן ביכולת של המטפל לחשוף את רגשותיו שלו. מושגים נוספים בעולם תוכן זה מתייחסים ל"תאוריית השדה", להדדיות, לחיישנים שיש לכל אחד ביחס לרגשות עצמו ורגשות האחר, לריבויו האמיתות במפגש בין שניים, להמחזת חוויות העבר, לפחד מפני התמסרות ומפני החזקה, ולאפשרות לבנות
מערכת קשר המבוססת על החזקה רגשית הדדית.

ארבעה מפגשים מצולמים, בני כשעה וחצי בהמהלכם מציג שמואל גרזי את תפיסתו המקצועית. 

עלות הקורס כולו 570 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן 

סדרת מפגשים העוסקת בשאלות שונות המנקרות בראשנו, כמו: כיצד לסייע למטופלים בבדידותם בסבלם האישי, כיצד להתמודד באופן יעיל ואמפתי עם מנגנוני הגנה בחדר, ועל אף כל התובנות – איך המטופלים יחושו טוב יותר?

ארבעה מפגשים מצולמים, בנעי כשעה וחצי כל אחד. לסדרת המפגשים מצורפים מאמרים כהמלצת קריאה וכן מצגת לכל אחד מן המפגשים.

עלות הקורס כולו 570 ש"ח בלבד.

לרכישה לחץ כאן 

ה AEDP הינה גישה טיפולית הרותמת את הכוחות המולדים של האדם לתהליכי
החלמה מקשיים רגשיים וטראומה. הטיפול מזמין את המטופל אל עבודה ממוקדת-חוויה
בהיבטים רגשיים, גופניים ובין-אישיים. 
הגישה מתבססת על מספר תחומי ידע ומאחדת אותם לכדי אינטגרציה עשירה, לכידה ומורכבת: ידע פסיכו-דינאמי מסורתי והתפתחותי, נוירו-ביולוגיה בין-אישית, תיאוריית ההתקשרות, ידע תיאורטי ומבוסס מחקר מתחום מדעי המוח העוסק ברגשות, גישות מבוססות מיקוד גופני ומחקרים בתחום תהליכי שינוי וטרנספורמציה.
מבנה הקורס – ארבע מפגשים בני 90 דק' בקורס נשלב את הבנת הגישה הטיפולית עם תרגילים חווייתיים, ספרות מקצועית והדגמות.

עלות הקורס כולו 570 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן 

קורס זה מורכב משני מפגשים בני שעה וחצי כל אחד וועוסק בסקירת המגמות וההתפתחויות בתחום ההדרכה בטיפול משפחתי וכיצד מגמות אלו השפיעו על התפתחות מודלים להערכת התפתחותו המקצועית של המודרך. 
בנוסף, הקורס יעסוק בסקירת המודל ההתייחסותי להדרכה, המדגיש עקרונות של שיתוף, הדדיות ומיקוד ביחסים בקשר ההדרכתי ותרומתם להתפתחותו המקצועית של המודרך. מתוך שילוב עקרונות של מודלים אלו, נבחן כיצד מדריכים ומדריכים לעתיד יוכלו להעמיק בהבנת הצרכים הלימודיים והבין אישיים של מודרכים בטיפול משפחתי ולהתאים את המענים לצרכיהם באופן מיטבי.

עלות הקורס כולו 300 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן 

ארבעת המפגשים הוקדשו ללימוד הנושאים הבאים : 
סדרת המפגשים תעסוק בתפר העדין שבין אינטימיות מינית ותשוקה, לבין חיים זוגיים ארוכי טווח. הסדרה תתבסס על ההנחה הפרדוקסלית, כי תשוקה ספונטנית הנה תולדה של מושקעות גבוהה מתמשכת, אישית וזוגית. נעסוק בתפר זה דרך הגישה הפסיכודינמית, בעיקר דרך הסתכלות ויניקוטיאנית. במערכות יחסים זוגיות אין דבר יותר עשיר ומרתק ובו זמנית- פגיע, מאשר אהבה ותשוקה. חווית האבדן מופנמת, המרחב המעברי בתשוקת המבוגר, אשר התהווה בינקות וממשיך להתהוות, הנה הבסיס לשימור ההתלהבות, הרגשות והמשחקיות. יחסי מין מספקים ובריאים בבגרות תלויים על הערך המלא של מה שאבד ולכן, על מה שצריך ארגון מלא מחדש באופן חדש. מבוגרים אשר נשארים נוקשים ביכולתם לרכוש תשוקה זו, תלויים באבדן וייתכן כי לא יוכלו להתאבל במלואו ולכן לא יוכלו לרכוש במלואה את חייהם הארוטיים עם אחר אהוב. תשוקה מינית במסגרת קשר אינטימי ארוך טווח, הנה מורכבת ודורשת מושקעות אישית והדדית. היכולת לעזור לבני הזוג לשמר אותה במרחב המעברי גם בתקופות שחונות, הנה ליבת הסדרה וליבת העבודה הטיפולית. נתמקד בהבנה ובהיבטים שלה בעבודה הטיפולית. נתבונן יחד במרחבים ארוכים של זוגיות )עשר, עשרים, ארבעים שנה יחד….( ובשימור וחידוש התשוקה בתוכם. נגלה ש"הנסיכה הקסומה" התבגרה וש"איניגו מונטויה" עבר להומלנד, אבל ההבטחה הראשונית "wish you As "היא בבסיס שימור התשוקה. ההבטחה העמוקה לאמון, התמסרות והנתנות הדדית.

עלות הקורס כולו 570 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן 

ארבעה מפגשים בני כשעה וחצי בהם יוצג הרעיון כי בתשתית ההתייחסות לדינמיקה זוגית המבוססת על תיאוריות יחסי אובייקט עומדת ההבנה כי זוגיות מציעה את ההזדמנות ליחסי התקשרות אינטנסיביים, המאפשרים לכל אחד מבני הזוג לחוות מחדש ובעוצמה את דפוסי היחסים הרגשיים שהתפתחו בתחילת החיים. בחירת בן זוג מונעת מחיפוש אחר שותף לפנטזיות, תקוות וקונפליקטים לא פתורים אתו ניתן יהיה לתקן ולא רק לשחזר. הקבלה ההדדית של השלכות בן הזוג מכוננת את הפנטזיות וההגנות הלא מודעות המשותפות, שולטת על טבע הברית הזוגית ומשפיעה על ההתפתחות האישית והזוגית.

עלות הקורס כולו 570 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן 

קורס זה מורכב מארבעה מפגשים שצולמו במסגרת סדרת ההשתלמויות און ליין של האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי סתו- חורף 2020
המפגשים יעסקו בגישות הפסיכואנליטיות השונות בהקשר הטיפול הזוגי, לעיתים תוך כדי מעברים מגישה לגישה. 
המפגש הראשון יעסוק במשמעויות טיפוליות עבור הטיפול הזוג על בסיס מורשתו של פרויד.
המפגש השני יתמקד במשמעויות של תאוריית יחסי האובייקט (על גווניה השונים) להבנת התהליכים הזוגיים.
המפגש השלישי יעסוק באימפליקציות של גישתם של וויניקוט ושל קוהוט ביחס לזוגיות. העצמי(ים) במרכז.
המפגש הרביעי יתמקד בהתייחסויות של הגישה ההתיחסותית לתהליכים שבין שני אנשים, בטיפול ומחוצה לו. ההתמקדות תהיה על מרחב הביניים של הזוגיות.

עלות הקורס כולו 570 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן 

קורס זה מורכב מארבעה מפגשים שצולמו במסגרת סדרת ההשתלמויות און ליין של האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי סתו- חורף 2020
ארבעת המפגשים הוקדשו ללימוד הנושאים הבאים: 
תפיסת המערכת בהקשרה של הגישה ועל מושג הפונקציונליות.
התפיסה הדיאלקטית ואיך כל המושגים משתלבים בתהליך הטיפולי.
ננתח טיפולים ונראה איך השימוש בגישה משנה את אבחנת הכניסה לטיפול ותורם למיקודו של הטיפול וקיצורו.

עלות הקורס כולו 570 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן 

סדרת המפגשים בהנחייתה של הדי שלייפר מתמקדת בגישה של טרנספורמציה זוגית ממוקדת מפגש. מדובר על מודל אינטגרטיבי בצומת שבין הפילוסופיה, התיאוריה הקלינית, מתודולוגיה ארגונית ונוירוביולוגיה התייחסותית. ארבעת עמודית התווך של המודל הם: הפילוסופיה של מרטין בובר, התיאוריה והפרקטיקה של גישת האימגו, המימצאים החדשים ביותר של הניורו-ביולוגיה ההתייחסותית והתחקיר המוקיר שמלמד אותנו על הרחבת "העין המוקירה" שלנו והתמקדות בחוזקות ובמשאבים שלנו. 

חמישה מפגשים מצולמים , בני כשעה וחצי במהלכם מלמדת הדי שלב אחרי שלב את מפת הדרכים במסע של הזוג לקראת "שינוי טרנספורמטיבי". 

עלות הקורס כולו 600 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן 

סדרת המפגשים החדשה בהנחייתה של הדי שלייפר תעסוק בגישת הטרנספורמציה
ממוקדת מפגש בהקשר של טיפול זוגי/משפחתי/בינאישי. מדובר על מודל
אינטגרטיבי בצומת שבין הפילוסופיה, התיאוריה הקלינית, המתודולוגיה הארגונית
והנוירוביולוגיה ההתייחסותית. ארבעת עמודי התווך של המודל הם: הפילוסופיה של מרטין
בובר, התיאוריה והפרקטיקה של גישת האימגו, הממצאים החדשים ביותר של הנוירו-ביולוגיה
ההתייחסותית והתחקיר המוקיר שמלמד אותנו על הרחבת "העין המוקירה" שלנו והתמקדות
בחוזקות ובמשאבים שלנו.

ארבעה מפגשים מצולמים, בני כשעה וחצי בהמהלכם מציגה הדי את המודל הבסיסי שפיתחה בעבודה עם זוגות ותרחיב אותו לעבודה עם "זוגות" של בני משפחה נוספים: אם -בת, הורה – ילדים בוגרים ועוד.

עלות הקורס כולו 500 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן 

קורס זה מורכב משני מפגשים שצולמו במסגרת סדרת ההשתלמויות און ליין של האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי סתו- חורף 2021
המפגשים הוקדשו ללימוד הנושאים הבאים: 
בעשורים האחרונים בקליניקה אנו עדים למגוון גדול של ניתוקים חמורים במשפחה הגרעינית, המורחבת והבין-דורית. השפעותיה הנרחבות של התופעה עלולות להיות הרסניות להתפתחות הפרט, הזוג והמשפחה כולה. לכן, "התערבויות ממוקדות שינוי"©, מהירות, יעילות ומערכתיות הן חיוניות במקרים האלה.

עלות הקורס כולו 250 ש"ח בלבד. 

לרכישה לחץ כאן 

דילוג לתוכן