פרדס חנה-כרכור - התחנה לטיפול במשפחה ובחיי הנישואין

רחוב חרובים 20 פרדס חנה כרכור

טל- 0773240697

רקע: 

טיפול, ייעוץ, הדרכה והכוונה להתמודדות במצבי לחץ ובעיתות משבר במסגרת חיי הנישואין והמשפחה.

התחנה בפרדס חנה הוקמה בשנת 2003 ופועלת כחלק משירותי מחלקת הרווחה וקהילה באמצעות המועצה המקומית פרדס חנה כרכור.
התחנה עברה למשכן חדש ומרווח ביישוב המסודר באופן אסתטי ומכבד את הפונים לטיפול. אנו זוכים לתמיכה רבה ממנהלת המחלקה לשירותי רווחה וקהילה וכן מהמועצה המקומית.
מתחילת שנה זו התחנה פתוחה לכל תושבי האזור: בנימינה , זיכרון יעקב, מועצה אזורית אלונה וכל ישובי הסביבה. התחנה מתמקדת במתן טיפול זוגי ומשפחתי. הטיפול בתשלום ומדורג על פי רמת הכנסה ומספר נפשות במשפחה ונע בין 110 – 180 ₪ לשעת טיפול. תושבים מחוץ לפרדס חנה משלמים 180 ₪ . מופנים על ידי מחלקת הרווחה ביישוב מדורגים על ידי טבלה של משרד הרווחה והתשלום נע בין 50 – 180 ₪ .
התחנה היא גם מקום הדרכה והכשרה לסטודנטים ומתמחים. המודרכים מקבלים הדרכה פרטנית והדרכה קבוצתית שבועית. כמו כן מוזמנים ונדרשים לחוות הדרכה חיה או באמצעות צילום בוידיאו.

התחומים בהם עוסקת התחנה:

  • טיפול וייעוץ לקראת נישואין.
  • טיפול זוגי
  • טיפול משפחתי
  • טיפול במשפחות במצבי לחץ ומשבר אקוטי – גירושין, אבל, אבטלה ועוד.
  • טיפול במשפחות חד הוריות
  • טיפול במשפחות מורכבות – פרק ב ונישואין שניים.
  • קבוצות – משפחות בפירוד וגירושין, אלמנות, הדרכה והעשרה בחיי משפחה ועוד.

הגישות הטיפוליות: 

הטיפול בתחנה הנו בתפיסה הוליסטית מערכתית הלוקחת בחשבון את הקונטקסט החברתי בו המשפחה חיה. הגישה הטיפולית הנה אינטגרטיבית תוך שימוש בגישות מתקדמות בתחום הזוגי והמשפחתי הנהוגות היום.

ה"אני מאמין" של הצוות המקצועי בתחנה בפרדס חנה- כרכור:

בטיפול:

מתן מרחב לצמיחה אישית זוגית ומשפחתית של הפונים לטיפול. שימוש בגישות טיפוליות בהתאם למטרות טיפוליות וצרכי המטופלים ובהתחשב בסגנון הייחודי של כל מטפל. תפיסות מערכתיות רחבות ודגש הומניסטי הם נר לרגלינו. אין גישה שלטת מובילה. רעיונות נרטיבים עוזרים לנו לגישה מכבדת ושוויונית. גמישות ויצירתיות מחשבתית והתערבותית מוזמנות דרך הקשבה ותשומת לב ייחודית לאופן הביטוי הייחודי של כל מטופל. על כל אדם מוטלת האפשרות לבחירה של אופני חייו, העדפותיו וזהותו ואנו שואפים לעזור לבחון את העכבות המונעות מאדם מלחיות חיים מלאים ומספקים, בד בבד עם העצמת כוחותיו ויכולותיו העולות מאופן התמודדותו עם משאלותיו. שפה נרטיבית, רעיונות אקזיסטנציאליזם, הבנה דינמית ובמיוחד זו הנשענת על פסיכולוגיית העצמי של קוהוט, כמו גם גישות התערבות שונות מנחים אותנו.

בהדרכה:

הגישה המועדפת עלינו בהדרכה הקבוצתית של הצוות היא הגישה הרפלקטיבית נרטיבית. הדהוד, הזמנת ריבוי קולות, שימוש במטאפורות הנשארות קרובות לחוויה, הקטנת היררכיה וניתוח אינטלקטואלי תיאורטי,והפריה הדדית דרך נגיעה בידע וניסיון החיים של הצוות, ממקום בו אין היררכיה ואנו דומים ושונים ממטופלינו אך שותפים עמם תמיד לחוויות אנושיות אוניברסאליות. ברצוננו לסייע בגיבוש הזהות האישית –מקצועית של כל מטפל תוך מתן כבוד למטען עמו הוא מגיע ,המשפיע על סגנון אישי מועדף.

לכולנו נקודות עיוורון . חשיפתן ומודעות אליהן בתהליכי הדרכה בונים בוראים מטפלים טובים יותר ,רגישים יותר, זהירים וענווים יותר. צניעות ומודעות למגבלותינו עוזרות לכולנו להיות מותאמים לחוזקות של המטופל וניצולן להתקדמות בהגשמת חייו במלואם.

צוות התחנה: 

חברי הצוות הנם כולם בעלי תואר שני מתחום הטיפול המשפחתי והזוגי, ומטפלים מוסמכים מטעם האגודה הישראלית לטיפול במשפחה ובנישואין. הצטרפות לצוות מותנה בהסמכת האגודה.
המטפלים הנם פרילאנסים ( להוציא מנהל התחנה), וכולם עובדים גם באופן פרטי.כיום בתחנה 7 מטפלים ו-5 מתמחים. התחנה עובדת מבחינה תקציבית על פי מודל דומה לתחנה בחדרה. אנו אמורים לממן את שכר המטפלים מהתקבולים הנגבים מהמטופלים , ושעת טיפול משולמת מתוקצבת לפרילאנסים, על פי ממוצע סך התקבולים ועומדת כיום על כ-100 ₪ לשעה. כדי לעמוד בכך אנו מקבלים את כל השירותים של דיור , הוצאות משרד ושונות מהמועצה. לציין שאנו מחויבים לעמוד בתקציב מאוזן.

הצוות:

אביחי שקדי – מנהל התחנה M.S.W- . מטפל ומדריך מוסמך בטיפול זוגי ומשפחתי. מדריך בעל וותק וניסיון מקצועי רב, כולל הדרכת צוותי תחנות, ריכוז תכנית תלת שנתית , הדרכת פרקטיקום באוניברסיטת תל אביב ועוד. מטפל קבוצתי במשרד הביטחון מזה למעלה מ- 20 שנה, מדריך את צוות התחנה , מטפל בקליניקה פרטית בפרדס חנה כרכור.

נתי שמואלי-עו"ס M.S.W-. מטפלת ומדריכה מוסמכת בטיפול זוגי ומשפחתי.עבדה עם משפחות וזוגות במצוקה קשה ועמוקה. עובדת בתחנה ובקליניקה פרטית בבית אליעזר חדרה.

רונית שמואלביץ– עו"ס מנוסה M.S.W -. מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת. מטפלת ומומחית במצבי אובדן ושכול, טיפול בילדים ונוער, התמחות בהפרעות אכילה . עובדת בתחנה ובקליניקה פרטית בבנימינה.

אודט וויצמן – פסיכולוגית קלינית M.A .- מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת. מטפלת בילדים ונוער.עובדת בתחנה ובקליניקה פרטית בת"א ושדות ים. בסיום הכשרתה לקראת הסמכה להדרכה .

לאה כהן – עו"ס בכירה M.S.W . מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת. פקידת סעד לסדרי דין בכירה.מומחית לייעוץ בתהליכי פרוד וגירושין וסרבנות קשר. ראש צוות במחלקה לשירותי רווחה. עובדת במחלקה, בתחנה, ובקליניקה פרטית בגבעת עדה.

מירי גילת – פסיכולוגית קלינית M.A . למדה והתמחתה בארה"ב. מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת.
מטפלת בתחנה ובקליניקה פרטית בנתניה.

ורדית קסל- עו"ס מנוסה .M.S.W. מטפלת משפחתית וזוגית מוסמכת.עבדה ביחידה למניעת אלימות בחיפה. ריכזה צוות טיפול בבי"ח רמבם בטיפול במצבי מחלה סופנית ואובדן. מרכזת עבודה מעשית לסטודנטים באוניברסיטת חיפה. מטפלת בתחנה ובקליניקה פרטית בפרדס חנה.

בצוות השנה 5 מתמחים מודרכים בטיפול זוגי ומשפחתי כולם עובדים סוציאליים בעלי תואר שני.

דילוג לתוכן