האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי THE ISRAEL ASSOCIATION FOR COUPLE AND FAMILY THERAPY

רשף פטרה

 


 petra r
  תחום התמחות: טיפול זוגי ומשפחתי
  כתובת: כפר סבא, תל אביב
  נייד: 054-4230746
  דואר אלקטרוני: כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת
  אתר אינטרנט: https://petrareshef.com
 


מטפלת זוגית ומשפחתית מוסמכת


קצת עלי
אני פטרה, נשואה ואמא לשלושה, עוסקת בטיפול אישי, זוגי ומשפחתי בקליניקה פרטית בכפר-סבא ובתל-אביב.
אני עובדת הרבה עם זוגות במשבר בשלבים ומצבים שונים בחיים. אני מאמינה מאוד בטיפול זוגי ויכולתו להביא לריפוי וצמיחה בזוגיות כמו גם ברמה האישית לכל אחד מבני הזוג. מאחר שהזוגיות היא הבסיס למשפחה תוצאות הטיפול הזוגי מורגשות גם בקרב שאר בני הבית ובקשרים ביניהם.
יש לי נסיון רב בעבודה עם משפחות סביב קשיים מגוונים של ילדים בבית ובבית הספר (בעיות רגשיות, התנהגותיות, חברתיות, לימודיות).


גישה טיפולית
בין אם מדובר בטיפול אישי, זוגי או משפחתי, גישת הטיפול הבסיסית שלי היא מערכתית-הומניסטית וכוללת בתוכה מרכיבים תוך-אישיים ובין-אישיים.
התפיסה המערכתית רואה את החשיבות הרבה שיש ביחסים של האדם עם סביבתו הקרובה והבאתם לתוך הטיפול בנוסף לעולמו הפנימי על מנת להבין טוב יותר את היווצרות ושימור הבעיה שאיתה הגיע ולייצר שינוי סביבה.
הגישה ההומניסטית רואה באדם יצור חיובי בעל דחפים לצמיחה והגשמה וכוחות פנימיים למימוש דחפים אלו. מטרת הטיפול לעזור לאדם להתחבר למשאבים הפנימיים והחיצוניים שלו, לקבל את עצמו כפי שהוא ולתת ביטוי לקיום הייחודי שלו.
ברמה התוך-אישית הדגש הוא על העמקת ההכרות והקבלה של החלקים השונים הקיימים באדם והדינמיקה ביניהם. לקיחת בעלות על המחשבות, הרגשות וההתנהגות והעלאת הערך העצמי.
ברמה הבין-אישית הרבה מהעבודה היא על העלאת המודעות לדפוסי האינטראקציה בין בני הזוג או המשפחה והשפעתם המעגלית. כאשר כל אחד מצליח לזהות את אחריותו ותרומתו לדפוס אפשר לעבור מהאשמה, התגוננות והתחשבנות למקום של הקשבה, קבלה ושיתוף.
בטיפול אני משלבת תיאוריות מרכזיות בטיפול זוגי ומשפחתי עם כלים חווייתיים כמו אימאגו, פיסול דרך הגוף, פסיכודרמה, התמקדות ועוד.


הכשרה מקצועית
• BA בפסיכולוגיה מאוניברסיטת חיפה
• MA בהצטיינות בייעוץ חינוכי מאוניברסיטת תל אביב, תזה בנושא הסתגלות ללידה
• מסלול הלימודים בטיפול זוגי ומשפחתי של מכון תלמ
• מסלול ההכשרה במודל סאטיר (STST – Satir Transformational Systemic Therapy) של מרכז סאטיר בישראל
• לימודי FOT – Focusing Oriented Therapy

 האגודה אינה אחראית לתוכן המתפרסם בדף זה 

 

 

 

מה באגודה?

  • מה חדש