האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי THE ISRAEL ASSOCIATION FOR COUPLE AND FAMILY THERAPY

ראשי בחירת מטפלים הידעת ש... חברי האגודה כותבים

טיפול זוגי מבוסס מובחנות - תאוריה ופרקטיקה - אמתי מגד


amitiy-meged-book-cover
טיפול זוגי מבוסס מובחנות בנוי על הנחות יסוד ייחודיות ולעיתים הפוכות מגישות הטיפול הזוגי המקובלות:
הוא מניח, מצד אחד, שקונפליקטים ,מתח וריחוק הם חלק טבעי והכרחי בהתפתחות של יחסים ארוכי טווח ומצד שני, שאינטימיות ותשוקה לא יוכלו להשתמר לאורך זמן ללא בגרות נפשית אצל שני בני הזוג.
הוא גם מניח שמה שמביא בני זוג לשחיקה והתרחקות, חוסר באינטימיות ואובדן התשוקה, היא הציפייה ההדדית שלהם להכלה ולוויסות הדדי של רגשות. ציפייה זו מביאה את בני הזוג לתלות ואינה מאפשרת התפתחות, צמיחה ובגרות.
טיפול זוגי מבוסס מובחנות מזמין את בני הזוג לקחת אחריות מלאה על חייהם, להשתמש בכישורי החשיבה שלהם לשם התמודדות עם קשיים, להתעקש על אותנטיות ביחסים, הגשמה עצמית מלאה, וויסות עצמי של רגשות וויתור על מניפולציות ומשחקי כוח.
בספר זה יצר אמתי מגד אינטגרציה ייחודית ומעשית בין עבודותיהם של מספר תיאורטיקנים, מטפלים ומורים דגולים (מורי בואן, איבן בוסזורמני נאז', דויד סנרש, קארל תום וג'ורג' איבנוביץ' גורדייף) לבין ניסיונו רב השנים וחשיבתו שלו. גישתו הטיפולית היא ממוקדת ,מעמתת ומאפשרת פריצות דרך משמעותיות אצל בני הזוג במהירות וביעילות.
הספר גדוש בכיווני חשיבה חדשים ובכלים פרקטיים שישמשו את המטפל בעבודתו עם זוגות.
 
אמתי מגד-  מטפל ומדריך זוגי ומשפחתי מוסמך. מרצה במכללה האקדמית תל חי, בחוג לעבודה סוציאלית, בחוג לדרמה תרפיה ובתוכנית להכשרת מטפלים משפחתיים. מרצה במרכז "בראשית" להכשרת מטפלים. מנחה סדנאות והשתלמויות לזוגות ולאנשי מקצוע.

תלמידם הישיר של אמנון בן צבי (טיפול אסטרטגי והדרך הרביעית), ד"ר איוון בוסזורמני נאז' (אבי הגישה הקונטקסטואלית), הארי אפונטה (ממפתחי הגישה המבנית), ד"ר סוזנה בולריץ (שותפתה של פראטה בגישת מילאנו), יהודית גרינבאום (מרכז בראשית) וכיום של ד"ר דויד סנארש (גישת הכור לטיפול זוגי ומיני).

 

מה באגודה?

  • מה חדש