האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי THE ISRAEL ASSOCIATION FOR COUPLE AND FAMILY THERAPY

ראשי בחירת מטפלים הידעת ש... חברי האגודה כותבים

"חיות מחמד במשפחה, הגלוי והסמוי ומה שביניהם, הקשרים טיפוליים - דר' רחל גילשטרום


rachel-gilshtrum-book-pic
במשפחות רבות נחשבות חיות המחמד לחברות משפחה. למרות חשיבותן הרבה, מקומן במערכת המשפחתית כמעט שלא נחקר. מה משמעות המושג חברות משפחה? מהם מאפייני החברות? האם היא מציעה ומבטיחה חיי רווחה וביטחון, כפי שניתן היה לשער מתוך הבחירה להכניסן לביתנו, לאינטימיות המשפחתית?
במשפחה כמערכת ישנה השפעה תמידית והדדית בין חבריה. כיצד משפיעה חברותן וחברתן של חיות המחמד במשפחה על מורכבות המערכת? כיצד מושפעות חיות המחמד ממורכבות זו? האם וכיצד הן מעורבות במצבי משבר, פגיעה וחולי משפחתיים? שאלות אלו ונוספות נדונות בקובץ מאמרים זה.
חיות מחמד במשפחה – הגלוי, הסמוי ומה שביניהם - הקשרים טיפוליים, הוא ספרה השני של ד"ר רחל גילשטרום. הספר בוחן סוגיות שונות העוסקות בקשר שבין חיות המחמד לבעליהן, תוך מגמה להרחיב, לבחון ולהבין סוגיות אלה לאור הדינאמיקה בין החיות לכלל חברי המשפחה.
מגוון המאמרים עוסקים בסוגיות הקשורות למקומן של חיות המחמד במשפחה – לתרומתן המשמעותית לתפקודה, למקומן של החיות בעת הליכי גירושין, למקומם של כלבי שירות בחיי בעליהם עם המוגבלויות ובני משפחותיהם, להשפעת אובדן חיות מחמד על בעליהן ולהשפעת אובדן כלבי שירות על בעליהם עם המוגבלות. סוגיות נוספות בהן עוסקים המאמרים נוגעות לגילויי אלימות ופגיעה מינית בחיות המחמד, לאגירת חיות, להחלטות לוותר עליהן ולמוסרן לבתי מחסה וכן למקומן בטיפול המשפחתי.

ד"ר רחל גילשטרום מטפלת זוגית ומשפחתית, פסיכותרפיסטית ומטפלת בעזרת בעלי חיים. בוגרת תואר שני בייעוץ וחינוך מיוחד. עוסקת מזה שנים רבות בטיפול, למידה, הוראה ומחקר בתחום הקשר הטיפולי בין אנשים לבעלי חיים. מרצה בתחומי החינוך המיוחד והטיפול באוכלוסיות מיוחדות מגוונות.

לקריאת המאמר הראשון בספר לחץ כאן 
 
לפרטים נוספים ומידע על הספר ניתן לפנות אל רחל גילשטרום
במייל - כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת
 
 

מה באגודה?

  • מה חדש