האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי THE ISRAEL ASSOCIATION FOR COUPLE AND FAMILY THERAPY

ראשי בחירת מטפלים סוגי הטיפולים והגישות
טיפול זוגי פסיכודינמי-
הטיפול הפסיכודינמי עוסק בקונפליקטים הפנימיים של האדם ומטרתו ליצור תובנות לגבי קונפליקטים אלו .
הטיפול הזוגי הפסיכודינמי עוסק בתהליכים הלא מודעים, התוך נפשיים המשפיעים על המרחב הבינאישי והזוגי - אינטימי.
עפ"י שיטה זו,המבוססת על תורתו הפסיכולוגית של זיגמונד פרויד (Freud), הקשיים של האדם (קשיי הסתגלות, קשיים באינטימיות ועוד') הם ביטוי להתרחשויות נפשיות עמוקות, עפ"י רוב לא מודעות, הקשורות לעברו של האדם.
כמו בכל טיפול זוגי גם הגישה הפסיכודינמית נועדה לסייע לבני הזוג לפתור בעיות שונות בחיי הזוגיות . בטיפול הזה, בני הזוג יכולים להביע את קשייהם, ציפיותיהם ורצונותיהם תוך כדי חשיפת הקונפליקטים העמוקים ביותר של שני בני הזוג, השפעתם על המרחב הזוגי ושחזורם בקשר הזוגי.
בטיפול הזוגי הפסיכודינמי, מתפתחת מודעות לאותם בעיות וקונפליקטים הגורמים לקשיים הזוגיים וכך יכולים בני הזוג לעבור שינוי מהותי. הטיפול הזוגי מסייע להם להכיר בבעיותיהם בעזרת מיקוד והכרת העבר האישי ובהשלכותיו על העתיד המשותף. במהלך הטיפול נוצרת אמפתיה הדדית המסייעת לתקשורת טובה גם במצבים עתידיים .
הטיפול הפסיכודינמי עוסק בהיסטוריה המשפחתית והזוגית של שני בני הזוג ,בחוויות ילדות, בדפוסי יחסים ובתכנים לא מודעים. ליבון השלכות העבר האישי על המרחב הזוגי הופך את הזוגיות למקום מודע ובטוח יותר המספק מקור לתמיכה ,הבנה ואמפטיה לשני בני הזוג לטווח ארוך.
 

מה באגודה?

  • מה חדש