האגודה הישראלית לטיפול זוגי ומשפחתי THE ISRAEL ASSOCIATION FOR COUPLE AND FAMILY THERAPY

ראשי הסמכות
new-logo

מידעון למדריכי האגודה


גיליון מספר 1- אוגוסט 2013

 


שלום רב , 

אני פונה אליכם בשם מועצת הסמכה, המתכנסת כידוע כפעם בחודש.

בחודשים האחרונים עסקנו רבות בשאלה כיצד לחזק את הקשר עם המדריכים ב"שטח".

אתם הרי אלה שפוגשים בדרך את "הרצים למרחקים ארוכים", היוצאים במסע הארוך לעבר ההסמכה.אתם אלה שפוגשים כל מודרך בשלבים השונים של הכשרתו, חונכים, תומכים ומלמדים אותו את כל מה שלמדתם בעצמכם במסע הארוך שעשיתם אתם.

סיום המסע המסוים הזה שעושים המתמחים רגע לפני הסמכתם הינו הרגע בו מונח על שולחן המועצה, "התיק",אוסף הטפסים, האישורים ,התעודות שצברו בעמל רב. בכל תיק כזה מגולם מאמץ רב של שנים, בו הושקעו משאבים כה רבים.

הידע שלכם, מעבר לידע המקצועי, לגבי מה נדרש מהמתמחה בדרכו הוא קריטי ויכול לסייע לו רבות. הידיעה מה עומד בפניו, למה הוא נדרש, מאפשר לכל אחד מהם, לכוון את עצמו ולקבל החלטות להמשך הדרך,הרי אמרנו כבר שמדובר במסע.

בראותנו אתכם כשותפים חשובים,החלטנו שיהיה זה נכון להעביר אליכם מכתב עדכון מספר פעמים בשנה, מתוך ידיעה ואמונה שפניה אישית אליכם תייטיב עם המתמחים שיהפכו ביום מן הימים להיות חברי אגודה כפי שהיינו רוצים לראותם, בעלי רמה מקצועית ואישית גבוהה כפי שאנחנו מאמינים שהם צריכים להיות, כאלה המייצגים את רוח האגודה המהווה גוף מקצועי המוקיר את גוף הידע עליו הוא אמון.

אז לאחר הקדמה ארוכה כזאת, להלן החדשות.

 


 
» מפגש מדריכים חדשים
 מפגש למדריכים החדשים שקיבלו את הסמכתם במהלך שנת 2012

 

מתוכנן להערך ביום שלישי, 15 באוקטובר 2013, במשרדי האגודה. מפגש זה מתוכנן להיות ראשון בסדרת מפגשים בהנחייתן של דר' רות קמחי- יו"ר מועצת הסמכה, ויהודית גרינבאום חברת המועצה. 

 

במפגש זה יועבר ידע בנושאים כגון: העקרונות הדידקטיים והמנהליים של הכשרת מטפל משפחתי, פרוצדורות ההסמכה באגודה ובניית כלים למתן עזרה למתמחה בבניית תיק ההסמכה, בנוסף המפגש יהווה מקום לשיח משותף.

 

הזמנה למדריכים החדשים תשלח בנפרד.

» הנחיות והבהרות
  • הנחיות למועמד במילוי טפסים למועצת הסמכה
לאור שאלות רבות המתעוררות בנוגע למילוי הטפסים, נוסחו על ידי המועצה הנחיות מסייעות: הנחיות למילוי טופסי המועמדות למטפל משפחתי וזוגי , תוכלו להפנות את המתמחים שבהדרכתכם לעיון בהנחיות.

  • הבהרות ל"יוצא לדרך", תנאי בסיס להתחלת מסלול ההסמכה
לעיתים עושה אדם מאמץ רב בהכשרתו המקצועית , לומד ,עובד ואז מגלה לדאבונו בשלב כלשהו שלא יוכל להיות מוסמך עקב אי-עמידה בתנאי הבסיס (תואר ראשון ושני טיפולי, תארים מוכרים ועוד). לאור זאת ניסחנו מסמך המבהיר בפשטות את תנאי הבסיס.

חשוב מאד - במידה וזיהיתם שמודרך שלכם אינו עומד בתנאי הבסיס חשוב להסב את תשומת ליבו לכך, ניתן לסייע לכל מודרך ולמנוע עוגמת נפש רבה אם עוזרים לו לגלות זאת בשלב מוקדם ככל הניתן, כך שיוכל לקבל החלטות בהתאם לגבי המשך דרכו. כלי חדש העומד לרשותכם/ המועמדים מוצג בסעיף הבא.

  • הועדה לבחינת תארים של האגודה
לאור ריבוי המקרים בהם הוגשו בקשות לחברות באגודה ו/או להסמכה מועמדים בעלי תארים ראשונים ושניים ממוסדות או תוכניות לא מוכרות ניצבה האגודה בפני אתגר חדש.

בכדי להתמודד עם סוגיה זו הוקמה ועדה מיוחדת ובה אנשי מקצוע בכירים מהאקדמיה- הועדה לבחינת תארים. תפקידה של ועדה זו לבחון מקרים בהם מתעורר סימן שאלה לגבי ההכרה בתואר כלשהו כתואר טיפולי בהתאם לדרישות האגודה או לאו.

הפנייה לוועדה נעשית דרך פנייה למנהלת האגודה, חדוה מונטיאס במייל: כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת "> כתובת דוא"ל זו מוגנת מפני spambots, יש לאפשר JavaScript על-מנת לראות את הכתובת

חוות דעתכם חשובה לנו - מידעון זה הינו הראשון מיני רבים, אני מקווה, והוא גם תחילתו של דיאלוג, בין מועצת הסמכה והמדריכים, לכן, אנו נשמח לקבל מכן כל הערה, שאלה או התייחסות, אותן אתם מוזמנים להעביר במייל לחדוה מונטיאס, מנהלת האגודה. 
 אל תשכחו לבקר בעמוד הפייסבוק שלנו ולעשות לנו לייק. 

 

אשמח להמשיך ולשתף אתכם גם בהמשך,

בברכה, 

ורד נוי-זהבי

נציגת מועצת הסמכה

 

מה באגודה?

  • מה חדש